Česká geologická služba
Můj kousek Země - výtvarná soutěž pro děti
 
Další ročník soutěže naleznete na nových stránkách

Mladá fronta

Logo Mladé fronty
Pro děti do 6 let

Obálka knihy Draka je lepší pozdravit

Draka je lepší pozdravit aneb O etiketě

KRATOCHVÍL Miloš, KROLUPPEROVÁ D
Inspirace: Eliška Hašková-Coolidge
Základy slušného chování pro malé děti v krátkých pohádkách a verších

Slušnému chování je potřeba se učit již od útlého věku. Aby ale děti neodradily suché poučky či odtažité kárání, rozhodli se autoři učit je etiketu prostřednictvím příběhů. Je v nich ukryto poselství o tom, že má člověk vždy slušně zdravit, prosit i děkovat, že si musí po sobě uklízet, neničit věci, dělit se s ostatními, že nemá být lhostejný ke svému okolí. Ke každému příběhu je připojen rádce pro rodiče, jak mají ratolesti dobrému chování učit, i tipy na to, jak vlastně takové dobré chování vypadá (například u stolu). A nakonec, aby se to všechno dobře pamatovalo, nechybí pěkná básnička.
Ilustrace Markéta Vydrová

Pro děti od 5 let
249 Kč | vázaná bez přebalu | 136 stran | 165 x 235 mm


Obálka knihy Strašibraši aneb Tajemství věže v Kamsehrabech

Strašibraši aneb Tajemství věže v Kamsehrabech

KRATOCHVÍL Miloš
O dvou strašidlech, která neuměla strašit

Baf a Bubu sice chodí jako všechna ostatní strašidla do strašidlácké školy, jenomže je strašení nebaví a příliš jim nejde. S jejich nešikovností to dojde tak daleko, že jsou jednoho dne nuceni uprchnout před hněvem strašmistra a dostávají se do věže zapadlého městečka Kamsehraby. Zde vyvolají svými pokusy o strašení takový kolotoč nehod a problémů, že mají co dělat, aby se z té šlamastyky vůbec dostali. Nakonec však všechno dobře dopadne, Baf a Bubu najdou nový domov a skvělé nové kamarády.
Ilustrace Markéta Vydrová

Pro děti od 5 let
299 Kč | vázaná bez přebalu | 176 stran | 210 x 240 mm


Obálka knihy Čekání na Vánoce s Luckou, Jendou a Martínkem

Čekání na Vánoce s Luckou, Jendou a Martínkem

POPPROVÁ Andrea
Kniha plná receptů, návodů a hříček na vánoční čas.

Ilustrátorka, kterou děti dobře znají z časopisu Sluníčko, vytvořila pro děti a jejich rodiče barevnou, nádherně ilustrovanou knížku, s kterou mohou strávit celé vánoční, ale i předvánoční období. V rámci příběhu malé holčičky Lucky, jejích brášků a tajemné kočky Tečky přibližuje autorka legendy a obyčeje, které se vážou k adventu, a nabízí recepty na tradiční pečivo, návody na výrobu různých ozdůbek a spoustu úkolů k řešení.

Pro děti od 4 let
289 Kč | vázaná bez přebalu | 104 stran + 16 stran příloh | 190 x 255 mm


Obálka knihy Barbánek a já

Barbánek a já

HAVEL Jiří, FALTOVÁ Věra
Slavná komiksová postavička opět v knižním vydání!

Psa Barbánka a jeho kamaráda Honzu netřeba nijak představovat, znají ho už celé generace dětských čtenářů. Komiksové příběhy autorské dvojice Jiřího Havla a Věry Faltové vycházely nejprve na pokračování v časopise Ohníček. Dnešní děti je čtou ve Sluníčku a mají je stejně rády jako kdysi. V knize najdou kromě příběhů navíc zcela nové stránky s hravými verši Jiřího Havla a spoustou ilustrací.

Pro děti od 5 let
299 Kč | vázaná bez přebalu | 120 stran | 210 x 250 mm


Obálka knihy Medvídek Kuma

Medvídek Kuma

SKALA Martina
Nevšední putování Arktidou

Pohádkový příběh o medvídkovi, jehož rodiče se rozešli. Otec, polární medvěd, se vrátil do své ledové říše a medvědice grizzly vychovala Kumu sama. Jeho asijská babička, černá medvědice Ayako, mu říkala Kuma, což znamená japonsky „roztomilý“. Malý medvídek toužil najít svého otce, a tak se vydal do Arktidy. Po cestě se seznámil s liškou Fleur de Nuit, kterou chtěl ulovit pytlák Rapki. Malý čtenář zažívá se zvířaty mnohá dobrodružství, a nenásilně se seznamuje s tématy mezilidských vztahů i ekologické výchovy.

Pro děti od 5 let
269 Kč | vázaná bez přebalu | 96 stran | 165 x 235 mm


Pro děti 7 – 12 let

Obálka knihy Pachatelé dobrých skutků 1: Puntíkáři

Pachatelé dobrých skutků 1: Puntíkáři

KRATOCHVÍL Miloš
Jak to dopadá, když se dva rošťáci rozhodnou pomáhat bližním Michal Souček a Filip Fialka jsou kamarádi na život a na smrt.

Mají dobré srdce, a tak když mají pocit, že někdo v jejich okolí potřebuje pomoc, vrhají se do toho po hlavě. Bohužel, každá jejich snaha se vždycky nějak zvrtne, a proto místo pochval sbírají Michal s Fildou spíše černé puntíky.
Ilustrace Milan Starý

Pro děti od 9 let
229 Kč | vázaná bez přebalu | 112 stran | 130 x 200 mm


Obálka knihy Tajemství saténových klobouků

Tajemství saténových klobouků

REEVE Philip
Další neuvěřitelné příhody Artura Mumbyho!

Pokračování dobrodružného vyprávění Tajemství prstenců Saturnu. Mumbyovi obdrží pozvání do nově otevřeného grandhotelu v exotické oblasti Hlavního pásu asteroidů mezi Marsem a Jupiterem. Namísto nerušených prázdnin na břehu moře je ale čeká celá řada překvapení. Moře záhadně mizí a zase se objevuje, hotel sám jako by klouzal časem a o překvapení není nouze ani mezi hosty. Dřív než se nadějí, musí Art, Myrtle, jejich matka a Jack Wirwal čelit nejen obřím písečným škeblím a dravým hvězdicím z prehistorického Marsu, ale i mnohem lstivějším protivníkům.

Pro čtenáře od 10 let
329 Kč | vázaná bez přebalu | 336 stran | 130 x 200 mm


Obálka knihy Greenwichské letopisy: Kazičasové

Greenwichské letopisy: Kazičasové

TYLEROVÁ Val
Originální fantasy příběh, v němž se doslova bojuje o čas!

V Greenwichi, kudy prochází nultý poledník, nežijí jen lidé – pod zemí se rozkládá tajemný svět obývaný špinavými, otrhanými a zlomyslnými bytostmi Kazičasy. Nahoře zase žijí Strážci, jejichž úkolem je strážit čas pro všechny, a proto občas musí sestrojit nový Chronometr, když starý už dosluhuje. Kazičasové se rozhodnou sestrojení nového chronometru překazit a ukrást Tikot. Ve své hlouposti a omezenosti netuší, že tak přestane čas fungovat i pro ně. Strážci musí Tikot rychle získat zpátky – ale jak, když se celá staletí jen učí moudrosti a nikdy nebojovali? Budou se muset uchýlit ke lsti...

Pro děti od 9 let
299 Kč | vázaná bez přebalu | 336 stran | 130 x 200 mm


Obálka knihy Neotvírat

Neotvírat

FARNDON John
Encyklopedie nejlépe střežených tajemství světa

Zajímá vás, jak se páčí trezor? Zda mohou z nebe pršet žáby? Či zda se můžete stát členem tajné společnosti? Neuvěřitelná pravda o největších tajemstvích světa: tajuplné dějiny, neobyčejná věda, tajemná místa, šokující matematika, obdivuhodná fakta z přírody. Od DNA po CIA, od hackerů po mystifikátory, od cestování v čase po telepatii: to vše najdete uvnitř této unikátní a bohatě ilustrované encyklopedie, zajímavé pro děti i dospělé
Překlad Jana Kordíková

Pro děti od 9 let
599 Kč | vázaná bez přebalu v krabici | 256 stran | 210 x 242 mm


Krabice hry Dinosauři

Dinosauři

DESKOVÉ HRY

Interaktivní knížka dětem umožní dozvědět se formou hry vše podstatné o dinosaurech. Sestává z osmi deskových her, ve kterých se děti seznámí se základními skupinami dinosaurů a způsoby jejich obživy. V jedné z her se mohou vtělit do albertosaura a poznat tak jeho strategie útoku a obrany. Jindy se zase zúčastní velké paleontologické výpravy na poušť Gobi nebo se stanou svědky katastrofy, která zapříčinila vyhynutí dinosaurů. Kniha obsahuje kolečko se šipkou a žetony, takže si ji dítě může vzít všude s sebou. Deskové hry může hrát samo, s kamarády nebo s rodinou.

Pro děti od 7 let
399 Kč | vázaná bez přebalu | 16 stran | 245 x 325 mm


Pro děti nad 13 let

Obálka knihy Město z kostí

Město z kostí

CLAREOVÁ Cassandra

Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy, kterou navíc spáchají tři teenageři se zvláštním tetováním na těle a podivnými zbraněmi v rukou. Mrtvé tělo pak jednoduše zmizí. Nejde jen tak zavolat policii, když jsou vrahové pro všechny ostatní neviditelní a na místě činu nezbyla ani kapka krve, která by napověděla, že tu zemřel člověk. A byl to vůbec člověk? Zde se Clary poprvé setká s Lovci stínů, bojovníky, kteří mají chránit svět před démony. Během čtyřiadvaceti hodin je Clary vtažena do jejich světa, její matka totiž zmizí a na samotnou Clary zaútočí démon. Proč by se ale démoni zajímali o obyčejné lidi, jako je Clary a její matka? A jak je možné, že má Clary najednou „vnitřní zrak“? To by rádi věděli i Lovci stínů… Zábavné, odvážné a neotřelé fantasy od Cassandry Clareové slibuje svým čtenářům strhující čtení, s nímž nebudou chtít přestat.

Pro děti od 13 let
349 Kč | vázaná bez přebalu | 416 stran | 130 x 200 mm


Obálka knihy Výbuch

VÝBUCH

HENDERSON J. A.
Matrix pro náctileté. 24 hodin napětí. Strhující příběh na pomezí skutečnosti a virtuální reality.

24. prosince v osm hodin večer vyletěla vojenská základna v Pinegrove do povětří. Výbuch zdevastoval rozsáhlé plochy lesního porostu i část odlehlého horského údolí, kde základna sídlila. Žádná oficiální příčina katastrofy nebyla nikdy zveřejněna. Na základně bylo v době výbuchu 185 vědců a vojáků, mezi nimi i sedm zvláštních teenagerů. Tato kniha vypráví o jejich posledních čtyřiadvaceti hodinách.

299 Kč | vázaná s přebalem | 248 stran | 140 x 200 mm


Obálka knihy 60 ZABIJÁKŮ PODLE STEVA BACKSHALLA

60 ZABIJÁKŮ PODLE STEVA BACKSHALLA

BACKSHALL Steve
Prožijte se Stevem Backshallem jeho dosud nejodvážnější dobrodružství!

Steve a filmový štáb 60 zabijáků se vydali na jedinečnou cestu kolem světa napříč šesti kontinenty, aby vyhledali šedesát fantastických stvoření, která mají jedno společné: jsou smrtelně nebezpečná. Ať už se jednalo o titěrná klíšťata, obří slony, odpudivé netopýry nebo zákeřné želvy, chtěl Steve přijít na to, proč tato zvířata představují pro jiná smrtelnou hrozbu. Díky blízkým setkáním – z nichž některá ho málem stála život – odhalil, co to znamená být skutečně schopný zabiják ve zvířecí říši.
Překlad: Taťána Marková

279 Kč | vázaná bez přebalu | 128 stran | 190 x 240 mm


Obálka knihy Tajný deník Adriana Molea

Tajný deník Adriana Molea

TOWNSENDOVÁ Sue

První z oblíbené série deníků Adriana Molea zastihuje hlavního hrdinu ve věku třinácti a půl roku. Je to pro něj nelehká doba, puberta s ním cloumá, svět je plný hlupáků a zabedněnců, kteří pro jeho umělecké vzlety nemají špetku pochopení. On je však pevně rozhodnutý statečně nést těžký úděl intelektuála. A jako by neměl dost starostí sám se sebou, doma vrcholí rodinná krize, matka odchází a Adrian zůstává s otcem, nepraktickým smolařem, navíc právě propuštěným z práce. A do toho všeho se ještě Adrian smrtelně vážně zamiluje do Pandory. Uprostřed osobních trablů a zmatků však hrdina dokáže svérázným klukovským pohledem sledovat a s neodolatelným anglickým humorem komentovat vážné i nevážné problémy, které hýbou britskou společností.
Z angličtiny přeložila Helena Hartlová. Ilustroval Václav Kabát.

249 Kč | vázaná s přebalem | 144 stran | 130 x 200 mm


Obálka knihy Encyklopedie hrůzy

Encyklopedie hrůzy

GEE Joshua
Fenomén děsu v nejrůznějších podobách.

Spisovatel, redaktor a badatel v oblasti paranormálních jevů sestavil bohatě ilustrovanou encyklopedii „hrozivých pravd“ o upírech, duchách, monstrech, bájných stvořeních a dalších nevysvětlitelných jevech, kterou doplnil i vylíčením jejich rolí v literatuře a filmu. Určeno všem věkovým kategoriím.

349 Kč | vázaná | 144 stran | 200 x 255 mm